Beşik Akademi Kimdir?

Beşik Akademi, 2002 yılında Kadıköy Yeldeğirmeni’nde halk dansları ve müzik çalışmaları yapmak amacıyla kurulmuştur. Büyük çoğunluğunu konservatuar mezunu öğretmen ve konservatuar öğrencilerinin oluşturduğu bu kurum “Hayata sahneden bakın” sloganıyla, kuruluşundan günümüze kadar ücretsiz sanat eğitimleri vermiş, gönüllülük esasına dayalı çalışmalar yürütmüştür.

Ulusal ve uluslararası birçok festival ve etkinlikte kendi üretimlerini başarıyla sergilemiş, yıllar geçtikçe belli değerler çerçevesinde kitleselleşmiş, çoğalmış, üretmiş ve paylaşmıştır.  Bugün geldiği konum itibariyle faaliyet alanlarını genişleten Beşik Akademi, çoğu kamusal, toplumsal ve alternatif etkinliklerde adından sıkça söz ettirmiş, bu alanda bir güven duygusunun göstergesi haline gelmiştir.

Kurum bünyesinde yetişen onlarca genç dansçı ve müzisyen, bu geleneğin bir parçası olarak hem akademik hem de kültür sanat ortamlarında bu düşünceyi başarıyla temsil etmektedir.

Beşik akademi bir taraftan sanat eğitimi çalışmaları yaparken, bir taraftan da kendi bünyesinde alternatif ve yeni projeler oluşturmak amacıyla kurulan Beşik Project, Beşik Organizasyon, Beşik Halkoyunları Topluluğu, Beşik Rock Grubu – Beşik Müzik Performans,  üretimlerini kaydetmek ve bünyesi dışındaki talepleri karşılamak amacıyla kurulan Beşik Ses Kayıt Stüdyosu gibi birimlere ayrılmaktadır. Hâlâ Ataşehir ilçesinin İçerenköy mahallesindeki binasında çalışmalarına devam etmektedir.

Hayata Sahneden Bakın

Sizi Arayalım

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!